URZĄD PRACY – REFUNDACJA KURSU

Jesteś osobą bezrobotną i chciałbyś zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem, ale nie wiesz, jak sfinansować kurs prawa jazdy przez Urząd Pracy? Dowiedz się, jak krok po kroku uzyskać dofinansowanie kursu prawa jazdy w Warszawie – z Urzędu Pracy.

1. Zarejestruj się w Urzędzie Pracy

Warunkiem dofinansowania kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy jest rejestracja w Urzędzie Pracy właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania, dlatego pierwsze swoje kroki musisz skierować do Urzędu Pracy.

2. Złóż wniosek o dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy

Następna czynność to złożenie podania z prośbą o dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy, w którym potrzebujesz uzasadnić, dlaczego chcesz zrobić kurs na daną kategorię prawa jazdy, lub szkolenie dla kierowców zawodowych (kursy: kwalifikacja wstępna lub szkolenie okresowe). W podaniu uzasadnij, że po takim kursie łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce pracy, które gwarantuje Urząd Pracy.

3. Złóż dokumenty

Składamy dokumenty w okienku podawczym i oczekujemy na rozpatrzenie formalności. Jeśli Urząd Pracy nie ma zastrzeżeń do dokumentacji, zaprasza nas osobiście na rozmowę, gdzie przeprowadza testy i wywiad, czy spełniamy wymagania stawiane przez UP. Jeśli formalności przebiegną pomyślnie, a Urząd Pracy dysponuje aktualnie środkami pieniężnymi, wniosek jest rozpatrywany dalej.

5. Zgłoś się do ośrodka szkolenia

Po wszystkim otrzymasz dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy, lub na szkolenie kierowców zawodowych i wówczas możesz zgłosić się do Ośrodka Szkolenia Kierowców w celu podpisania umowy i wypełnienia dokumentów, których wymaga Urząd Pracy. Cała procedura trwa około miesiąca.

Ośrodek Linia nauka jazdy jest wpisany w rejestrze urzędów pracy na listę instytucji szkoleniowych dzięki czemu osoby bezrobotne mogą ubiegać się o refundację kursu na prawo jazdy oraz kursu kwalifikacji wstępnej  i kursu instruktora nauki jazdy przez Urząd Pracy.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń! tel. 784 558 904