Jak zapisać się na egzamin?

Jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy w WORD?

Kiedy skończysz kurs prawa jazdy, będziesz zastanawiać się, jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy w Warszawie (dokładniej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego). Twój pierwszy kontakt z ośrodkiem egzaminowania nastąpi już w czasie kursu w Linia nauka jazdy. Nasz instruktor zabierze Cię tam, aby wszystko wyjaśnić i zminimalizować niepokój. Poza tym zrealizujesz wiele jazd po trasach niedaleko WORD, po których odbywają się egzaminy.

Jeżeli skorzystałeś z opcji „skróconej” kursu nauki jazdy, wówczas najpierw zapiszesz się w WORD na egzamin teoretyczny.


Jak zapisać się na egzamin  na prawo jazdy?

Na egzamin możesz zapisać się osobiście, lub przez internet za pomocą strony InfoCar
Wiedząc już gdzie i jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy powinieneś mieć ze sobą:

  • dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, kartę pobytu)
  • indywidualny numer profilu kandydata na kierowcę (tzw. PKK) – kliknij
  • dowód wniesienia opłaty za egzamin.

 

Opłatę możesz zrobić w WORD kartą, albo przez internet (wtedy weź ze sobą potwierdzenie).
W większości Ośrodków możesz za egzamin zapłacić kartą.

Strona ośrodka egzaminowania: www.word.waw.pl


Biuro obsługi klienta wprowadzi Twój numer PESEL i numer PKK do systemu. Ściągnie wówczas Twój „profil” do WORD. Na ekranie monitora pojawiają się Twoje dane osobowe wraz ze zdjęciem. Operator zweryfikuje poprawność danych z dokumentem tożsamości, odbierze potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin i zarejestruje Cię w ewidencji osób egzaminowanych. Później dokona zapisu na egzamin, proponując najbliższy wolny termin. Nie oznacza to jednak, że musisz się na ten termin zdecydować. Możesz równie dobrze wybrać inny, bardziej dla Ciebie dogodny. To Ty jesteś klientem i to Ty decydujesz.

Życzymy powodzenia na egzaminie!


 

Kiedy wiesz już, jak zapisać się na jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą jazd doszkalających przed egzaminem. Linia nauka jazdy poza standardowymi jazdami doszkalającymi, proponuje skuteczne jazdy doszkalające z egzaminatorem.