EGZAMIN BEZ STRESU

Czy wiesz, że stres jest jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzeń na egzaminach na prawo jazdy?
Spotykamy się z różnymi jego objawami – na egzaminie „drży” nam noga na sprzęgle tak, że samochód w końcu gaśnie, w sekundę zapominamy wszystko czego się nauczyliśmy łącznie z tym co oznacza znak „STOP”. Dzieje się tak ponieważ w sytuacjach stresowych mamy ograniczony dostęp do naszych zdolności poznawczych.

 

Boisz się egzaminu?

To zupełnie jak większość z nas ? Stres jest zupełnie naturalny – kiedy nie do końca czujesz się pewnie, a musisz pokazać, że potrafisz już samodzielnie kierować pojazdem. Stres niekiedy jednak, staje się tak duży, że nie umiesz sobie z nim poradzić. Nie przejmuj się – tysiące osób ma tak samo 🙂

Egzamin na prawo jazdy, który czeka Cię po kursie nauki jazdy, jest nowym i trudnym wyzwaniem – wiąże się bowiem z oceną od której zależy Twoje prawo jazdy, a nikt z nas przecież nie lubi być oceniany. Dodatkowo, jeśli właśnie uczysz się jeździć, prawdopodobnie spotykasz się z opowieściami dotyczącymi „strasznych” egzaminatorów, które (niesłusznie) potęgują Twoje obawy. To wszystko sprawia, że nawet jeśli na co dzień radzisz sobie ze stresem, na egzaminie możesz po prostu spanikować.

Jak opanować stres?

Ale stres może też spowodować, że mobilizujesz się i dajesz z siebie wszystko, dzięki czemu będziesz w stanie ukończyć egzamin na prawo jazdy z wynikiem pozytywnym. Możesz na egzaminie na prawo jazdy czuć spokój, Twoja jazda przebiegnie płynnie, a Ty będziesz pewien swoich umiejętności. Kluczem do wszystkiego jest wiedza, jak sobie z takim stresem poradzić.

Jak pomagamy?

Widząc taką potrzebę, Linia nauka jazdy wprowadziła do swoich kursów na prawo jazdy nowy, bezpłatny element – warsztaty redukujące lęk przed kierowaniem oraz stres przed egzaminem na prawo jazdy. Zajęcia prowadzi doświadczony psycholog transportu p. Ewelina Skorek.

Zapraszamy, weź w nich udział – przecież to nic więcej nie kosztuje 🙂

Czego się nauczysz?
  • jak poradzić sobie z lękiem przed jazdą
  • jak zapanować nad stresem w samochodzie
  • jak przygotować się psychicznie do egzaminu na prawo jazdy
Dzięki  warsztatom w Linia nauka jazdy:
  • wyeliminujesz lub znacznie ograniczysz wpływ stresu na Twoją jazdę samochodem
  • egzaminator będzie Cię postrzegał jako osobę pewną siebie
  • jadąc z egzaminatorem, miłym, czy gburem – nie będzie to miało dla ciebie znaczenia
  • spokojnie skupisz się na jeździe, a nie na gonitwie myśli
  • wyraźnie pokażesz, co umiesz na drodze!

 

Zapraszamy:

Warsztaty dla naszych kursantów są całkowicie za darmo! Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach zadzwoń do nas pod numer telefonu 22 855 00 60 Do zobaczenia

 

Sprawdź również popularny kurs prawo jazdy kat. A oraz najczęściej wybierane szkolenia kierowców zawodowych takie jak: szkolenia okresowe, kursy ADR czy też szkolenie z certyfikatem kompetencji zawodowych.