Kurs przewóz osób lub rzeczy

Kurs przewóz osób lub rzeczy Warszawa
Kurs przewóz osób lub rzeczy został zniesiony z  datą 10 września 2010 roku (wygasł przepis go dotyczący). Wszystkie osoby, które chcą podjąć po raz pierwszy pracę na stanowisku kierowcy ciężarówki (prawo jazdy kategorii C)  lub autobusu (prawo jazdy kategorii D) są zobowiązane odbyć szkolenie okresowe lub kurs kwalifikacja wstępna.

Kurs przewóz osób lub rzeczy został zastąpiony dyrektywą unijną.  Narzuca ona, aby kierowcy po 10 września 2008 na kat. D (autobus) i po 10 września 2009r na kat. C (ciężarówka) ukończyli  kurs kwalifikacji wstępnej lub szkolenie okresowe. Nowa regulacja prawna ma na celu ułatwić dostęp do pracy w krajach Unii Europejskiej, ponieważ wszyscy kierowcy pochodzący z krajów UE będą mieli jednakowe uprawnienia.


Jakie szkolenie wybrać w zamian za kurs przewóz osób lub rzeczy?
  • Kurs kwalifikacja wstępna dla kategorii C prawa jazdy – prawo jazdy wydane po  10 września 2008 roku
  • Kurs kwalifikacja wstępna dla kategorii D prawa jazdy – prawo jazdy wydane po 10 września 2009 roku
  • Szkolenie okresowe kierowców – osoby, które posiadają prawo jazdy wydane przed tymi datami.

 Przewóz osób  – szkolenia te według ustawy zostały wycofane 10 września 2009r.

Każda osoba, która do tego czasu wykonała kurs przewozu osób będzie zobowiązana według nowych przepisów do uzupełniania swojej wiedzy na kursach, które narzuca na nas UE. Kursy te nazywają się szkolenia okresowe. Każda osoba, która chce pracować w zawodzie kierowcy, musi ukończyć je co 5 lat. Osoba, która uzyskała prawo jazdy kat. D po 10 września 2008r. jest zobowiązana odbyć kurs kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępnej przyspieszona, a później także co 5 lat odnowienie uprawnień poprzez szkolenia okresowe kierowców.


Przewóz rzeczy – szkolenie to było organizowane tylko do 10 września 2010r.

Po tym terminie zostały wycofane. Każda osoba, która do tego czasu wykona kurs przewozu rzeczy jest zobowiązana według nowych przepisów do uzupełniania swojej wiedzy na kursach, które narzuca na nas UE. Kursy te nazywają się szkolenia okresowe. Każda osoba, która chce pracować w zawodzie kierowcy, musi ukończyć je co 5 lat. Osoba, która uzyskała prawo jazdy kat. C po 10 września 2009r. jest zobowiązana odbyć kurs kwalifikacja wstępna lub kwalifikacja wstępna przyspieszona, a później także co 5 lat odnowienie uprawnień poprzez szkolenia okresowe kierowców.


W Linia nauka jazdy zdobędziesz też podstawowe uprawnienia, aby zostać kierowcą zawodowym

Kurs prawa jazdy kat. CKurs prawa jazdy kat. C+E, Kurs prawa jazdy kat. C i C+E łączonyKurs prawa jazdy kat. D1Kurs prawa jazdy kat. D, Kurs prawa jazdy kat. D – przegub


ZAPISY NA KURSY


Zapisy na kurs szkolenia okresowego lub kwalifikację wstępną w Warszawie oraz informacje:
Eliza Dąbkowska
tel. 22 371 65 05 kom. 784 558 904 targowek@liniaszkolenia.pl

Targówek ul. Trocka 10a 03-563 Warszawa