Jak zapisać się na egzamin państwowy na prawo jazdy?

Jak zapisać się na egzamin państwowy na prawo jazdy?

Kiedy skończysz kurs prawa jazdy, będziesz zastanawiać się, jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy w Warszawie (dokładniej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego). Twój pierwszy kontakt z ośrodkiem egzaminowania nastąpi już w czasie kursu w Linia nauka jazdy. Nasz instruktor zabierze Cię tam, aby wszystko wyjaśnić i zminimalizować niepokój. Poza tym zrealizujesz wiele jazd po trasach niedaleko WORD, po których odbywają się egzaminy.


Kiedy mogę zapisać się na egzamin państwowy na prawo jazdy?

Na egzamin na prawo jazdy zapiszesz się po ukończeniu całego kursu (teorii i praktyki) oraz zdaniu egzaminów wewnętrznych. Wyjątkiem jest kurs bez teorii – wówczas na samym początku zapisujesz się na egzamin teoretyczny w WORD, następnie odbywasz jazdy w ośrodku szkolenia, a po ich ukończeniu zapisujesz się na egzamin praktyczny w WORD.


Gdzie mogę zapisać się na egzamin państwowy na prawo jazdy?


Wiedząc już gdzie i jak zapisać się na egzamin na prawo jazdy weź ze sobą:
  • ważny dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, kartę pobytu)
  • indywidualny numer profilu kandydata na kierowcę (tzw. PKK) – tzw. numer PKK
  • dowód wniesienia opłaty za egzamin.

Opłatę możesz zrobić w WORD przelewem (wtedy weź ze sobą potwierdzenie). W większości Ośrodków możesz za egzamin zapłacić kartą.


Biuro obsługi klienta wprowadzi Twój numer PESEL i numer PKK do systemu. Ściągnie wówczas Twój „profil” do WORD. Na ekranie monitora pojawiają się Twoje dane osobowe wraz ze zdjęciem. Operator zweryfikuje poprawność danych z dokumentem tożsamości, odbierze potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin i zarejestruje Cię w ewidencji osób egzaminowanych. Później dokona zapisu na egzamin, proponując najbliższy wolny termin. Nie oznacza to jednak, że musisz się na ten termin zdecydować. Możesz równie dobrze wybrać inny, bardziej dla Ciebie dogodny. To Ty jesteś klientem i to Ty decydujesz.


Życzymy powodzenia na egzaminie!


Jazdy doszkalające przed egzaminem na prawo jazdy w Warszawie!