Jak sfinansować kurs przez Urząd Pracy?

Jesteś osobą bezrobotną i chciałbyś zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdem, ale nie wiesz, jak sfinansować kurs prawa jazdy przez Urząd Pracy? Dowiedz się, jak krok po kroku uzyskać dofinansowanie kursu prawa jazdy w Warszawie – z Urzędu Pracy.

1. Zarejestruj się w Urzędzie Pracy

Warunkiem dofinansowania kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy jest rejestracja w Urzędzie Pracy właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania, dlatego pierwsze swoje kroki musisz skierować do Urzędu Pracy.


2. Złóż wniosek o dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy

Następna czynność to złożenie podania z prośbą o dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy, w którym potrzebujesz uzasadnić, dlaczego chcesz zrobić kurs na daną kategorię prawa jazdy, lub szkolenie dla kierowców zawodowych (kursy: kwalifikacja wstępna lub szkolenie okresowe). W podaniu uzasadnij, że po takim kursie łatwiej będzie Ci znaleźć miejsce pracy, które gwarantuje Urząd Pracy.


3. Złóż dokumenty

Składamy dokumenty w okienku podawczym i oczekujemy na rozpatrzenie formalności. Jeśli Urząd Pracy nie ma zastrzeżeń do dokumentacji, zaprasza nas osobiście na rozmowę, gdzie przeprowadza testy i wywiad, czy spełniamy wymagania stawiane przez UP. Jeśli formalności przebiegną pomyślnie, a Urząd Pracy dysponuje aktualnie środkami pieniężnymi, wniosek jest rozpatrywany dalej.


5. Zgłoś się do ośrodka szkolenia

Po wszystkim otrzymasz dofinansowanie kursu prawa jazdy z Urzędu Pracy, lub na szkolenie kierowców zawodowych i wówczas możesz zgłosić się do Ośrodka Szkolenia Kierowców w celu podpisania umowy i wypełnienia dokumentów, których wymaga Urząd Pracy. Cała procedura trwa około miesiąca.


Ośrodek Linia nauka jazdy jest wpisany w rejestrze urzędów pracy na listę instytucji szkoleniowych dzięki czemu osoby bezrobotne mogą ubiegać się o refundację kursów przez Urząd Pracy.

Zapisy na kursy instruktorów nauki jazdy i informacje:

Aleksandra Nawrocka tel. 22 671 02 74 kom. 696 019 011 goclaw@liniaszkolenia.pl
Linia nauka jazdy ul. Bora-Komorowskiego 21 lok 312

Kursy instruktorów nauki jazdy


Zapisy na szkolenia kierowców zawodowych i informacje:

Eliza Dąbkowska tel. 22 371 65 05 kom. 784 558 904 targowek@liniaszkolenia.pl
Targówek ul. Trocka 10a 03-563 Warszawa

Szkolenia Kierowców Zawodowych


Zapisy na szkolenia kierowców operatorów maszyn i informacje:

Monika Świat tel. 22 666 61 68 kom. 668 826 006 bemowo@liniaszkolenia.pl
Bemowo ul. Gustawa Morcinka 32A, 01-496 Warszawa

Szkolenia operatorów maszyn


 Zapisy na szkolenia kierowców ona prawo jazdy i informacje:

Monika Świat tel. 22 666 61 68 kom. 668 826 006 bemowo@liniaszkolenia.pl
Bemowo ul. Gustawa Morcinka 32A, 01-496 Warszawa

Kurs prawa jazdy na ciężarówkę

Kurs prawa jazdy na autobus