Kurs prawa jazdy kat. B+E

Kurs prawa jazdy kategorii B+E pozwala kierować zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (dmc do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego. Teoretycznie pozwala na poruszanie się zestawem pojazdów o masie do 7000 kg, w przypadku holowania przyczepy wyposażonej w hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy. W praktyce (w wypadku ciągnięcia przyczepy z hamulcem najazdowym) dmc samochodu musi stanowić min. 1,33 dmc przyczepy, a dopuszczalna masa całkowita zestawu może wynosić maksymalnie 6125 kg. Prawo jazdy kategorii B+E uprawnia również do kierowania traktorem oraz traktorem z przyczepą lub przyczepami. Osoba posiadającą prawo jazdy kat. B łącznie z C+E lub B i D+E posiada uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów na kategorię B+E.

Wymagany wiek do uzyskania tej kategorii wynosi 18 lat. Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, a na egzamin zapiszesz się najwcześniej miesiąc przed urodzinami, jednak aby rozpocząć kurs praw jazdy kat. B+E trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B.

Jeśli chcesz ciągnąć przyczepę lżejszą niż 6125 kg, nie potrzebujesz kursu kategorii B+E, a prawo jazdy kategorii B z kodem 96, które pozwala kierować pojazdem samochodowym, którego dmc nie przekracza 3,5t z przyczepą inną niż lekka (czyli powyżej 750kg dmc), o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg. Prawo jazdy kategorii B z kodem 96 wymaga tylko zdania egzaminu państwowego w ośrodku egzaminowania, nie wymaga natomiast odbycia kursu prawa jazdy.


Zanim rozpoczniesz kurs, wyrób Profil Kandydata na Kierowcę na kat. B+Ejak wyrobić PKK?
PKK jest wymagany na każdą kategorię prawa jazdy, bez względu na posiadane uprawnienia.


CENA 1390 zł


Kurs obejmuje 15 godzin jazdy. Kurs prawa jazdy kategorii B+E składa się wyłącznie z części praktycznej (bez teorii). Państwowy egzamin również obejmuje wyłącznie praktykę.


Nieoprocentowane raty:

1)  1000 zł – wpłata przy zapisie na kurs
2)  390 zł – wpłata do 10 zaplanowanej godziny jazdy


Metody płatności:

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE


Pojazd szkoleniowy: Fiat Scudo z nową dwuosiową przyczepą taka sama jak w WORD

Pojazd na którym odbędziesz kurs prawa jazdy kategorii B+E jest identyczny jak te, które spotkasz na egzaminie na prawo jazdy w Warszawie


  • Jazdy umawiamy po ukończeniu części teoretycznej. Czas oczekiwania na pierwszą jazdę ustalisz w biurze przy zapisie.
  • Jazdy odbywają się ok. 2 x w tygodniu. Jeśli chciałbyś jeździć częściej zapraszamy na kurs ekspresowy
  • Jazdę można odwołać najpóźniej 24h przed planowanym terminem.

Rozpoczęcie i zakończenie jazd – plac manewrowy:
  • Targówek, ul. Jagiellońska 88 (wjazd od ul. Kotsisa) dojazd
  • Nasz plac manewrowy znajduje się w pobliżu WORD ul. Odlewnicza 8 gdzie przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy kat. C
  • Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda nasz plac, zachęcamy do jego obejrzenia.

Na kurs zapiszesz się w każdym biurze Linia nauka jazdy w godzinach pracy biur.Współpracujemy z Urzędami Pracy co otwiera możliwość refundacji wybranych przez Ciebie szkoleń na prawo jazdy.